Menu

Letni poradnik kierowcy

  • inpulsPR

Według badań policji, okres od czerwca do września należy do najniebezpieczniejszych na polskich drogach. Do głównych przyczyn wypadków należą wzmożony ruch, zły stan jezdni czy przemęczenie. Na obiektywne warunki nie mamy wpływu, ale to, jak przygotujemy się do podróży zależy tylko od nas.

Czytaj więcej

Zanim ruszysz w bezdroża - vademecum off-roadowca

  • inpulsPR

Wybierasz się na wyprawę off-roadową? Pamiętaj, że podejmując to wyzwanie, sprawny samochód terenowy gwarantuje tylko połowę sukcesu. Druga część to ekwipunek. Upewnij się, że masz wszystko, co niezbędne, by w bezdrożach nie dać się zaskoczyć.

Czytaj więcej

Naprawa kontrolowana

  • Piotr Majewski

Podmienianie części, niekompletny serwis, czy niekończący się czas oczekiwania na samochody to powszechne problemy osób odpowiedzialnych za stan firmowych aut. Chociaż nie jesteśmy w stanie w pełni zweryfikować pracy mechanika, część jego pracy może być pod naszą obserwacją.

Czytaj więcej

Eko-jazda, czyli jak zmniejszyć zużycie paliwa

  • inpulsPR

W minionym roku ceny paliw wzrastały kilkukrotnie i nic nie skłania się ku temu, by w najbliższym czasie zaczęły spadać. Warto zatem zastanowić się, jak zmniejszyć wydatki na benzynę. Aby to zrobić, nie trzeba wcale przesiadać się do autobusu - wystarczy umiejętnie eksploatować nasz samochód.

Czytaj więcej