Menu

Opel Insignia z oszczędną instalacją LPG

  • Opel Polska

Rüsselsheim. Opel Insignia jest teraz dostępny także z turbodoładowanym silnikiem 1.4 LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, hatchback lub kombi Sports Tourer. Nowa Insignia LPG ecoFLEX rozwija moc 103 kW/140 KM, zużywając zaledwie 7,6 litra gazu na 100 km (emisja CO2: 124 g/km) i jest oferowana w cenie od 100 550 PLN. W porównaniu z sedanem wyposażonym w silnik benzynowy 1.4 (5,7 l/100 km) zatankowanie czterodrzwiowej Insigni z instalacją LPG jest o prawie 40 procent tańsze.

Czytaj więcej

Kampania Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj

  • Bezpieczny przejazd

Przejazd kolejowo-drogowy to skrzyżowanie linii kolejowej z drogą. Pierwszeństwo ma na nim zawsze pociąg. Z prostego powodu: droga hamowania pociągu jest zawsze dłuższa. To takie samo skrzyżowanie uprzywilejowane jak każde inne. Nikt nie kwestionuje nakazu zatrzymania się przed skrzyżowaniem drogowym, przed znakiem STOP lub zapalonym czerwonym światłem. Dlaczego więc Użytkownicy dróg lekceważą znaki przed przejazdami kolejowymi i swoje bezpieczeństwo? Czy musi dochodzić do tragedii?

Czytaj więcej

Elektryczne samochody Ampera i Volt o zwiększonym zasięgu nagrodzone za ekologiczne silniki

  • Opel Polska

Rüsselsheim/Stuttgart. Renomowane międzynarodowe media motoryzacyjne po raz kolejny wyróżniły rewolucyjne samochody elektryczne Ampera i Volt. Tytuł "Międzynarodowego Silnika Roku" w kategorii silników ekologicznych to nagroda za pokonanie 45 "zielonych" jednostek napędowych w zaciętej rywalizacji. Ampera i Volt to pierwsze elektryczne samochody na rynku, którymi w każdej chwili wyruszyć można w dowolnie daleką trasę. Po raz pierwszy w 14-letniej historii plebiscytu zwycięzcą został zespół napędowy o zwiększonym zasięgu. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Stuttgarcie w Niemczech.

Czytaj więcej