Menu

Zarządzaj bezpiecznie swoją flotą

  • Dawid Synówka

Do optymalizacji kosztów poniesionych na flotę niezbędne jest posiadanie pełnej kontroli nad pojazdami 24 godziny na dobę. Pomagają w tym bezobsługowe systemy i aplikacje kontrolujące ich pracę. Wykorzystując automatyczne powiadomienia użytkownik nie musi w ogóle używać programu ?dostaje tylko niezbędne informacje mailem lub smsem.

Czytaj więcej

Jak usprawnić pracę kierowców zawodowych?

  • inpulsPR

Nieprzestrzeganie norm czasu pracy, brak skutecznej wymiany informacji z przełożonymi oraz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i przewożonego towaru ? to główne problemy, z jakimi codziennie zmagają się transportowcy. Sprawne zarządzanie komunikacją i ewidencja kierowców nie tylko przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa i efektywności. To także korzystne rozwiązanie dla samych pracowników.

Czytaj więcej

Paliwo floty pod pełną kontrolą

  • inpulsPR

Rekordowe ceny paliw w ostatnich tygodniach skłaniają firmy do cięcia oraz dywersyfikacji kosztów. Szukając oszczędności, warto przyjrzeć się zużyciu paliwa w samochodach służbowych, bowiem kradzież oleju napędowego w przedsiębiorstwach jest niestety powszechnym procederem.

Czytaj więcej

Gdzie zamontować lokalizator GPS?

  • Piotr Majewski

Lokalizatory GPS (służące do monitoringu pojazdów w czasie rzeczywistym) to niewielkie urządzenia. Małe gabaryty sprawiają, że miejsce ich montażu jest teoretycznie dowolne. W praktyce należy jednak uważać, aby aparat nie był zbyt mocno schowany. Jego złe umiejscowienie może spowodować wytłumienie sygnału bądź utratę łączności z satelitą. Warto zatem zwracać uwagę na wskaźnik parametru HDOP (Horizontal Dilution of Precision).

Czytaj więcej